23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Sağlık Çalışanlarından Teröre Protesto

YUNAK İLÇE DEVLET HASTANESİ’NDE GÖREV YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SON ZAMANLARDA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA VE KURULUŞLARINA YÖNELİK ARTAN TERÖR SALDIRILARINI PROTESTO ETTİ.

Sağlık Çalışanlarından Teröre Protesto

Konya’nın Yunak İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları, son zamanlarda sağlık çalışanları ve kuruluşlarına yönelik artan terör saldırılarını protesto etti.

Yunak İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doktor Fatma Kılınçkan yaptığı basın açıklamasında, “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgünün gerçekleştirdiği alçakça saldırıda hayatını kaybetti. Aile hekimimiz Dr. Abdullah Biroğlu memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans şoförü Şehmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır” dedi.

Sağlık personelleri ve hastalarında katılım gösterdiği protestoda, “Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak” dövizleri açıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ