17.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinden Başkan Özaltuna Ziyaret

BEYŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MURAT ÖZALTUN, MECLİS SALONUNDA AĞIRLADIĞI SAĞLIK MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN TALEP VE SORUNLARINI DİNLEDİ.

Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerinden Başkan Özaltuna Ziyaret

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Gençliğin her zaman yanında olan bir belediye başkanıyım” dedi.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, kendisini ziyarete gelen Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Başkan Özaltun, meclis salonunda ağırladığı sağlık meslek lisesi öğrencilerinin talep ve sorunlarını dinledi.

Belediye Başkanı Murat Özaltun, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, gençliğin her zaman yanında olan bir belediye başkanı olduğunu vurgulayarak, “Bu konuda içiniz rahat olsun. Kapımız size her zaman açık. Gelecekte bizlerin boşalttığı yerlere sizler geleceksiniz. Dolayısıyla biz sizlerin ufkunun ve geleceğinin daha sağlam olması için ne gerekiyorsa yapmakla mükellefiz, görevimiz bu” ifadelerini kullandı.

Lise çağındaki gençlerle üniversite öğrenimi gören gençlerin Beyşehir’de kendilerinden Belediye olarak bazı istekleri olduğunu da vurgulayan Özaltun, genelde sosyal faaliyetlerin eksikliğinden yakınıldığını belirtti. Belediye’nin yol yapımı, parke taşı döşeme ve asfalt gibi verdiği hizmetlerin yanında, sosyal belediyecilik noktasında da görevlerinin bulunduğuna dikkati çeken Özaltun, bu noktada da sosyal projeler hazırladıklarını belirterek, “Gençlerimizden bu noktada beslenmek istiyoruz. Gençlerimiz tarihi gezi mi, tiyatro mu, sinema mı, konser mi, sportif aktiviteler mi neler istiyor? Bunları bilmek istiyoruz. Amacımız; burada 3-4 kişinin değil genelin ne istediği. Yani çoğunluğun istediği sosyal projeleri gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Özaltun, konuşmasının sonunda sözü gençlere verirken, küçük bir beyin fırtınası yaptırdı. Özaltun, “Belediye Başkanı olsaydınız Beyşehir’de neler yapmak isterdiniz?” sorusunu yönelttiği öğrencilerden sırasıyla kendi fikir ve düşüncelerini de dinledi.

Meslek lisesi öğrencileri, staj konusuyla ilgili yaşadıkları sıkıntılardan bahsederken, Beyşehir’le ilgili olarak ise otopark sorunu, sosyal aktivite yetersizliği, AVM ve sinema gibi sosyal alanların eksikliği, olimpik yüzme havuzu, tiyatro, şehir içi trafik sorunları, KPSS kursu açılması, ulaşım ve servis sorunları, Beyşehir’in tanıtım eksikliği gibi konularda yaşanan sorunlara dikkat çekti. Öğrenciler, belediye başkanı olmaları halinde neleri hayata geçirebileceklerinden söz etti.

Belediye Başkanı Özaltun, çeşitli ikramlarda bulunduğu öğrenciler onuruna bir restoranda yemek de verdi. Yemek programına, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Emniyet Amiri Sefa Mercan, ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk ve Belediye Başkan Yardımcısı Halim Gümüşel de katıldı. Öğrenciler, burada da talep ve sorunlarını ilçe protokolüne anlatma imkanı buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ