23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Şehit Ailelerinden Ereğliye Ziyaret

BAŞBAKAN AHMET DAVUTOĞLU’NUN ABLASI AYŞE ÇALIK VE 45 KİŞİDEN OLUŞAN KONYA ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ ÜYELERİ EREĞLİ İLÇESİNE GEZİ DÜZENLEDİ.

Şehit Ailelerinden Ereğliye Ziyaret

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ablası Ayşe Çalık ve 45 kişiden olaşan Konya Şehit Aileleri Derneği üyeleri Ereğli ilçesini ziyaret ederek etti.

Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in ev sahipliği yaptığı gezide, Ereğli Şehitliğini ziyaret eden heyet, şehitler için dua etti. Daha sonra İvriz’i gezen ve Başkan Özgüven’den İvriz’in tarihi hakkında bilgi alan heyet, İvriz Kaya Anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ereğli’ye ilk kez geldiklerini ve çok beğendiklerini ifade eden Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ablası Ayşe Çalık, “Konya’daki Şehit Ailelerimiz ile birlikte bugün Ereğli’ye geldik ve hem buradaki Şehit Aileleri ile kaynaşmak hem de Ereğli’yi tanımak istedik. Güzel bir gezi oldu. Bizleri yalnız bırakmayan ve Ereğli’nin tanıtımını üstlenen Belediye Başkanı Özkan Özgüven nezdinde belediye çalışanlarına ve Şehit Ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Şehit Ailelerinin kendileri için en büyük emanet olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, “Konya’dan gelen Şehit Ailelerimizi ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun saygıdeğer ablaları Ayşe Çalık’ı Ereğli’mizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ülkemizin her karış toprağı şehitlerimizin kanları ile sulanmış ve vatan olmuştur. Bu toprakların savunmasında canlarını siper etmekten kaçınmayan ve şehitlik mertebesine ulaşan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizden bizlere emanet kalan şehit aileleri de başımızın tacıdır” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ