23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Türk Dünyası Kültür Parkında Çalışmalar Devam Ediyor

KARAMAN’DA TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR PARKI’NDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR.

Türk Dünyası Kültür Parkında Çalışmalar Devam Ediyor

Karaman Belediyesi’nin, şehrin çehresini değiştirecek önemli projelerinden birisi olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar devam ediyor.

Yapılan protokolle Karaman Belediyesi’ne devri gerçekleştirilen Vali Hakkı Teke Ormanı’nda yapımına başlanan Türk Dünyası Kültür Parkı projesindeki çalışmalar hakkında konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Bu önemli projemiz kapsamında DSİ ile işbirliğinde yapacağımız suni gölet çalışması devam ediyor. Göletin yapılacağı alandaki zeminin çok sert olmasından dolayı, burada patlatma yöntemi kullanmak durumundayız. Bu yöntemi kullanmak için de bazı resmi prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyordu. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi ile gölet çalışması hız kazandı. Diğer yandan yürüyüş yolları, çevre düzenlemeleri, tel örgü ve hizmet binaları çalışmaları da devam ediyor. Yaklaşık 550 bin metrekarelik bir alana sahip olan Türk Dünyası Kültür Parkı Karamanımıza nefes aldıracak, vatandaşlarımızın sosyal yaşamına büyük katkı sağlayacak önemli bir projedir. Bu güzel projeyi 2016 yılı yaz aylarında vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Cengiz Yıldızcı tarafından çizilen Türk Dünyası Kültür Parkı projesi 550 bin metrekarelik bir alanda uygulanacak. Proje içerisinde spor sahaları, fitness alanları, kamelyalar, modern çocuk oyun grupları, çeşmeler, yöresel ürün satış yerleri, anfi tiyatro, lokanta, wc, büfeler, otopark bulunacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ