23.10.2017 - Karaman.Net - Güncel Şehir ve Haber Portali

Yeni Nesil Yazar Kasalara Erteleme Talebi

KONESOB BAŞKANI ALİ OSMAN KARAMERCAN, YENİ NESİL YAZAR KASALARIN ERTELENMESİNİ TALEP ETTİ

Yeni Nesil Yazar Kasalara Erteleme Talebi

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacak yeni nesil yazarkasa kullanılması zorunluluğunun 1 yıl ertelenmesini talep etti.

Yazar kasa kullanan yaklaşık 2 milyon işyerinde en az 1,5 milyon yazarkasa ve POS cihazının 2 ay içinde değişmesi gerektiğini belirten KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan, “Yeni nesil yazar kasaların fiyatları 1.400 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor. Bu da 2 ay içinde toplamda en az 2,5 milyar liralık bir bedel ödeneceğini gösteriyor. Bir bu kadar değerli olan eski yazar kasalar ise kullanım olanağı kalmadığı için hurdaya ayrılacak. Dolayısıyla esnaf bu değişime henüz hazır değil” diye konuştu.

Eski yazar kasaların hurdaya ayrılmasının ekonomi için büyük bir kayıp olacağını ifade eden Başkan Karamercan, “Eski yazar kasalar, vergi ve yazar kasa sistemini yeni oturtmaya başlayan ülkelere ikinci el fiyatı ile ihraç edilmelidir. Bu şekilde yazarkasasını değiştiren esnafa az da olsa bir kazanç sağlanır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ